Ochutnávka zdarma KVAŠÁRNA
 Místo

Ochutnávka zdarma KVAŠÁRNA

Gastronomie
TOP

Kvašárna

V Kvašárně se zabývají zpracováním zeleniny, ovoce a bylinek mléčným kvašením. Odebírají zeleninu českou a snaží se, aby vyrostla co nejblíže k jejich působišti. V dnešním slangu lokálně a taky sezónně. 

Lokálně - jejich vášní je zpracovávání rostlinných surovin, které vyrostly, co nejblíže. Sídlí v krásném prostředí Rychlebských hor. Zeleninu shání od místních pěstitelů, případně od pěstitelů z Olomouckého kraje nebo nakupují, když rozváží výrobky, aby nejezdili s prázdnou. 

Sezónně - zpracovávají co se právě urodilo na poli, loukách nebo jejich zahradě. A mimo sezónu shání uskladněnou zeleninu z českých zdrojů. Ctí sezónní kalendář.

Sídlí v malé vesnici Černá Voda. Jsou tak blíže přírodě, kam se někdy vydávají na sběr surovin do jejich výrobků. Jsou sociálním podnikem a dávají tak šanci na uplatnění těm, kterým se na klasickém trhu práce nedaří najít dlouhodobě zaměstnání. 

Přijďte sepodívat do jejich podnikové prodejny, ochutnat a nakoupit si šťavnaté doplňky k vašemu jídlu. Najdete je v Černé Vodě 183, nedaleko fotbalového hřiště a zámku.